Reklamowe-24

Reklamowe-24 niezastąpione kompendium wiedzy o artykułach reklamowych, stroje reklamowe, maskotki reklamowe, gadżety reklamowe, szaliki

Maskotki reklamowe do herbaty, czyli chłopiec Tetley

,

tak potocznie nazywa się

uszyte zazwyczaj z dzianin i  wypełnione z użyciem miękkawego i poddającego się naciskowi wypełniacza. przeważnie wykonywane są w dużej liczbie form, imitując potocznie profile popularnych, faktycznie istniejących czy też wymyślonych stworzeń, niemniej jednak trzeba wyakcentować, iż nade wszystko najmodniejszą formę stanowią

w formie zwierząt lub postaci ludzkich, jak na przykład

chłopiec .

Reklamowe-24 maskotki reklamowe chłopiec Tetley

Dlatego też,

pluszowe,

a zwłaszcza

,

nadają się nie tylko maluchom do gier, ale poprzez dalekowzroczność twórców przeistaczają się w obiekty chodliwe lub kolekcjonerskie, w pierwszej kolejności poprzez realizację całych zestawów lub serii maskotek różniących się nie tylko kolorem, stylistyką czy wspomagającymi wygląd dodatkami, zespolonymi najczęściej z tak oczywistymi sytuacjami, jak autentyczne święta, na przykład Boże Narodzenie lub imprezy familijne, takie jak imieniny lub urodziny czy też komercyjne i marketingowo nośne okoliczności, jak Walentynki lub Halloween.

pluszowe

fantazyjnie i ochoczo polecane poprzez środowisko reklamowe do założeń reklamowych, nazwane są oczywiście –

,

ale równie często stosowany jest wobec nich swego rodzaju „synonim”, czyli słowo

”.

I trudno się temu dziwić, gdyż w postaci pluszowego misia, od z okładem wieku, cieszą się nieustannym powodzeniem.

wypełniając tą rolę promocyjną, jaką winny tworzyć

reklamowe,

używane są jako różnobarwni delegaci organizacji społecznych, zespołów sportowych, instytucji samorządowych, placówek szkolnych wszelakich szczebli albo firm, są coraz bardziej nośne, dostrzegalne i wszechstronnie przydatne.

Nazwę , jak wspomnieliśmy, jaką noszą niezliczone

,

koneserzy słowa, kronikarze dziedzictwa kulturowego i znawcy kultury wywodzą od najrozmaitszych zjawisk czy okoliczności, a jednym ze znanych i opisywanych przypadków, jest historia wywodzona bezpośrednio od pseudonimu ongisiejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych () i opowieści połączonej z biegiem pewnych łowów.

Reklamowe-24 maskotki reklamowe chłopiec Tetley

Otóż w 1902 roku, w stanie Mississippi, amerykański prezydent Theodore Roosevelt brał udział w polowaniu na niedźwiedzie i w czasie, gdy część myśliwych miała na swym koncie upolowane zwierzynę, mieszkaniec Białego Domu nie był w stanie wykazać się tym swoistym fantem. Wtedy, asystujący mu ludzie, w następstwie długotrwałego pościgu z uczestnictwem ogarów łowieckich, uwięzili małego niedźwiedzia i doczepili go do pnia drzewa, a następnie zaproponowali prezydentowi, ażeby osobiście zastrzelił zwierzaka, zamykając tym samym swój udział w łowach. Ale „ bezwzględnie się sprzeciwił, twierdząc, iż zamordowanie, bezsilnego, unieruchomionego i całkiem bezbronnego zwierzaka, jest jako czyn nie honorowy dla wiarygodnego łowcy, a następnie poruczył, ażeby misia zwolniono.

Bieg tego wydarzenia trafił prędko do prasy i już następnego dnia dziennik nie ograniczył się wyłącznie do zrelacjonowania całej sytuacji, ale zadedykowano mu okazjonalny, zwięzły polityczny komiks w wykonaniu Clifforda Berrymana.

I gdy Morris Michtom, rosyjski emigrant żydowskiego pochodzenia, posiadający ze swą małżonką Rose sklepik przy w Nowym Jorku zapoznał się z historyjką w gazecie, pobudzony nią, utworzył maskotkę w postaci zwierzaka – misia, zamieścił ją w gablocie sklepu, obdarzają go chwytliwym określeniem Teddy bear.

Dalej dzieje zabawek w formie pluszowych misiów przebiegły niezwykle szybko, bo gdy Morris Michtom przesłał jedną ze swoich maskotek do prezydenta Roosevelta i uzyskał od niego zezwolenie na posługiwanie się nazwą wywodzącą się od jego przydomka, taka struktura zabawek stała się tak popularna, iż stała się nie tylko znakiem drugiej batalii prezydenckiej w 1905 roku, ale przyczyniła się do otwarcia poprzez Morrisa Michtoma korporacji montującej seryjnie , czyli . A potem droga od maskotek, po

,

była zaiste bardzo krótka.

Zostaw odpowiedź