Reklamowe-24

Reklamowe-24 niezastąpione kompendium wiedzy o artykułach reklamowych, stroje reklamowe, maskotki reklamowe, gadżety reklamowe, szaliki

Maskotki reklamowe nie tylko reklamowe, czyli miś Caritas

reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Caritas

stanowią ten rodzaj gadżetów reklamowych, które powszechnie i coraz częściej wykorzystywane są do promocji i reprezentacji. Ale po maskotki reklamowe sięgają nie tylko przedstawiciele firm marketingowych. , jako kolorowi przedstawiciele organizacji społecznych, klubów sportowych, instytucji państwowych, placówek szkolnych różnych szczebli albo prywatnych przedsiębiorstw są coraz bardziej popularne, a niektóre nawet rozpoznawalne i powszechnie pożądane. Ponieważ obiegowym, powszechnie stosowanym mianem, którym nazywa się jest słowo

miś,

postaramy się zastanowić, dlaczego ta, a nie inna nazwa jest tak powszechnie stosowana do określania pluszaków. A przecież, pozornie wydaje się, że ten niewielki przedmiot to najzwyczajniejsza pluszowa zabawka. Ale tylko pozornie, gdyż nazwa pochodząca od angielskiego odnosi się zarówno do miękkich zabawek, bohaterów literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz filmów rysunkowych lub też popularne określenie niedźwiedzia brunatnego. Prezentowany, najczęściej, jako sympatyczny wizerunek tego typu bohaterów oraz nieuniknione skojarzenia przyjaznymi i przyjemnymi w dotyku pluszowymi zabawkami dają do zrozumienia, że niedźwiedź jest sympatycznym, przyjaznym i nieagresywnym zwierzęciem.

 W poszukiwaniu początku funkcjonowania misiów, jako pluszowe , czyli szukając pierwowzorów dzisiejszych maskotek reklamowych, powinniśmy się przenieść do XIX-to wiecznych Niemiec.

 reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Caritas

Tam w , mieście położonym w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia w okolicy Stuttgartu w latach 1847 – 1909 żyła Margarete Steiff. Ta chorująca w dzieciństwie na chorobę Heinego-Medina, poruszająca się przez całe życie na wózku inwalidzkim krawcowa, hobbistycznie wykonywała niewielkie przedmioty zwane .

reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Caritas

to po prostu mała poduszeczka, wielkości ok. 3 do 5 cm średnicy, która używana jest przez szyjące osoby do przechowywania igieł i szpilek, w sposób pozwalający na ich łatwe uchwycenie i zapobiegający ich zagubieniu. Poduszeczki te były szczelnie wypełnione, w sposób umożliwiający wielokrotnie wbijanie ostrzy i utrzymywanie igieł w pozycji pionowej.

Pierwsze modele , wykonywane przez Margarete Steiff dla przyjaciół zaprojektowane były w formie słoni. Obserwując, że wykonywane przez nią przedmioty, stanowią obiekt zainteresowania dzieci, które stopniowo zaczęły się nimi bawić, Margarete Steiff  zaczęła projektować nowe modele. Hobby powoli przerodziło się w dochodowe przedsięwzięcie,  przyczyniając się do powstania w 1880 roku Margarete Steiff GmbH.  Po słoniach do masowej produkcji wprowadzono wizerunki takich zwierząt domowych jak psy, koty i świnie. Zanim Margarete Steiff zmarła w 1909 roku na zapalenie płuc, w 1902 roku do maskowej produkcji wprowadzono wzór, który znamy do dziś, jako misia.

Do zilustrowania obecnego artykułu, w którym opisujemy pochodzenie przedmiotów znanych nam, jako

,

posłużyły nam , które pełnią nie tylko rolę marketingową. Misie w koszulkach z logo , służą zarówno, jako miłe pamiątki dla wolontariuszy jak i sympatyczny dowód wdzięczności dla darczyńców.

Zostaw odpowiedź