Reklamowe-24

Reklamowe-24 niezastąpione kompendium wiedzy o artykułach reklamowych, stroje reklamowe, maskotki reklamowe, gadżety reklamowe, szaliki

Maskotki reklamowe jako teddy bear, czyli miś Gamet

reklamowe

reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Gamet

to najczęściej wykonane z materiałów tekstylnych, wypełnione miękkim elastycznym materiałem. reklamowe produkowane są w wielu formach, naśladujących najczęściej postacie znanych lub wymyślonych zwierząt, choć należy podkreślić, że najbardziej popularną formą, są reklamowe w formie misia.

reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Gamet

, w tym reklamowe, służą nie tylko dzieciom do zabawy, ale poprzez zapobiegliwość producentów stają się artykułami poszukiwanymi, czy kolekcjonerskimi, zwłaszcza poprzez produkcję serii maskotek różniących się nie tylko kolorystyką, stylistyka, ale również dodatkowymi akcesoriami, związanymi nie tylko z konkretnymi okolicznościami, jak popularne faktyczne lub komercyjne święta, jak Boże Narodzenie lub Walentynki, lub uroczystości rodzinne, jak imieniny czy urodziny.

Nazwę , którą noszą niezliczone reklamowe, określane są przez znawców języka oraz historyków kultury, etnografów od różnych zjawisk lub okoliczności. W opisywanym obecnie przypadku wywodzona jest wprost od pseudonimu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych () oraz anegdoty związanej z przebiegiem pewnego polowania.

W roku 1902 w stanie Mississippi amerykański prezydent Theodore Roosevelt brał udział w polowaniu na niedźwiedzie.

reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Gamet

W trakcie polowania, gdy większość myśliwych miała na swym koncie upolowane zwierzęta, prezydent nie mógł się wykazać zdobytym swoistym trofeum. Dopiero, kiedy towarzyszące mu osoby, po długotrwałym pościgu z udziałem psów myśliwskich schwytały młodego niedźwiedzia i przywiązały go do drzewa, zaproponowały prezydentowi, aby osobiście zastrzelił zwierzę, koronując tym udział w polowaniu. Ale „Teddy” Roosevelt stanowczo się sprzeciwił, uważając, że zastrzelenie, unieruchomionego i zupełnie bezradnego oraz bezbronnego zwierzęcia jest zachowaniem nie godnym dla prawdziwego myśliwego i polecił, aby niedźwiadka uwolniono. Przebieg zdarzenia przedostał się momentalnie do prasy i następnego dnia gazeta The Washington Post nie ograniczyła się tylko do opisania tego wydarzenia, ale poświecono mu okolicznościowy, krótki polityczny komiks autorstwa Clifforda Berrymana, obrazujący przebieg polowania.

reklamowe-24 obrazek z komiksu autorstwa Clifforda Berrymana

Kiedy Morris Michtom, rosyjski żydowski emigrant, prowadzący ze swą żoną Rose sklep przy 404 Tompkins Avenue w Nowym Jorku zapoznał się z rysunkami w gazecie, zainspirowany wykonał zabawkę w postaci, umieścił ją na wystawie sklepu, obdarzając i podpisując jednoznacznie kojarzącym się mianem .

 reklamowe-24 maskotki reklamowe miś Gamet

Potem historia zabawek, pluszowych misiów potoczyła się szybko. Morris Michtom przesłał jedna ze swych maskotek do prezydenta Roosevelta i uzyskał tylko jego pozwolenie na używanie jego przydomka do nazywania maskotek. Ta forma zabawek stała się tak popularna, że została nie tylko symbolem kolejnej kampanii prezydenckiej w 1905 roku, ale doprowadziła do założenia przez Morrisa Michtoma firmy zajmującej się masową produkcją pluszowych zabawek Ideal Novelty and Toy Company. niezwykle chętnie używane są przez branżę reklamową do celów promocyjnych, jako

reklamowe.

Trudno się temu dziwić, skoro reklamowe w postaci pluszowego misia już przeszło sto lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć zmieniają się nieliczne szczegóły postaci, kolorystyka, czasami reklamowe obdarzane są dodatkowymi akcesoriami, takimi jak koszulki z napisem firmy Gamet, to nie zmienia się jedno. Takie reklamowe nazywa się powszechnie , czyli .

1 do wpisu “Maskotki reklamowe jako teddy bear, czyli miś Gamet”


  1. Want to make up to teddy bear mascots?

    … STOP. You need to see this…

    http://elabika.pl/Zostaw odpowiedź