Reklamowe-24

Reklamowe-24 niezastąpione kompendium wiedzy o artykułach reklamowych, stroje reklamowe, maskotki reklamowe, gadżety reklamowe, szaliki

Maskotki reklamowe nie kum(k)ające, czyli żaba Lentex

Maskotki reklamowe

Reklamowe-24 maskotki reklamowe żaba Lentex

są przeważnie zabawkami wykonanymi z przyjemnych w dotyku materiałów, wypełnionych mięciuchnym, odbijającym materiałem. Maskotki reklamowe realizowane są w dużej liczbie modeli, udających lub naśladujących przeważnie kreacje modnych czy wydumanych stworzeń, lecz wypada w tym miejscu zauważyć, iż szczególnie charakterystyczną formą, są gadżety reklamowe w postaci zwierzaka. Zabawki pluszowe, a zwłaszcza

maskotki reklamowe,

nadają się i powierzane są maluchom do ich zabaw, ale nie tylko ta funkcja jest przedmiotem zainteresowania i przezorności wytwórców, gdyż to dzięki nim, przeistaczają się także w wyroby rozchwytywane, a czasem kolekcjonerskie, przeważnie dzięki wytwarzaniu serii maskotek, wyróżniających się nie wyłącznie tonacją, wyglądem, ale pomimo tego, jeszcze ponadprogramowymi dodatkami, skojarzonymi z rzeczywistymi okolicznościami, tak samo atrakcyjnymi, jak i autentycznymi, choć nieraz skomercjalizowanymi uroczystościami, takimi jak Boże Narodzenie czy Walentynki, albo przyjęcia familijne, na przykład imieniny czy urodziny.

Reklamowe-24 maskotki reklamowe żaba Lentex

Określenie miś, jakim określane są nieprzeliczone

maskotki reklamowe,

nazywane są przez speców języka, ale też historyków tradycji, czy znawców kultury, w zależności od nierzadko niezwykłych okoliczności czy warunków. W jednej z podobnych sytuacji, nazwa maskotek pochodzi wprost od przydomka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych (USA) oraz anegdoty towarzyszącej przebiegowi pewnego polowania. W 1902 roku, w stanie Missisipi, amerykański prezydent Theodore Roosevelt, wziął udział w łowach na niedźwiedzie. W czasie polowania, gdy część łowców posiadała na własnym koncie zastrzeloną zwierzynę, przywódca kraju nie był w stanie wykazać się, uzyskanym w ten sposób specjalnym fantem. Dopiero, gdy asystujący mu ludzie, w następstwie przewlekłego pościgu z uczestnictwem ogarów łowieckich, pojmali małe zwierzę i doczepiły go do pnia drzewa, a po pewnym czasie rzuciły pomysł głowie państwa, ażeby własnoręcznie powalił zwierzę, koronując tym samym własne uczestnictwo w łowach.

 Reklamowe-24 maskotki reklamowe żaba Lentex

Ale „Teddy” Roosevelt twardo zaprotestował, twierdząc, iż zastrzelenie, zatrzymanego, a także totalnie bezbronnego i unieruchomionego niedźwiadka stanowi czyn nie honorowy dla prawdziwego łowcy i zażądał, ażeby zwierzaka uwolniono.

Przebieg wydarzenia trafił natychmiast do opinii publicznej i już kolejnego dnia, dziennik The Washington Post nie sprowadził go wyłącznie do sportretowania całego wydarzenia, ale zadedykował mu szczególny, zwięzłą polityczną historyjkę rysunkową w wykonaniu Clifforda Berrymana, wizualizującą bieg polowania.

Gdy Morris Michtom, rosyjski wychodźca żydowskiego pochodzenia, posiadający ze własną małżonką Rose sklepik przy 404 Tompkins Avenue w Nowym Jorku zapoznał się z rysuneczkami w prasie, zainspirowany, przyszykował maskotkę w postaci zwierzaka, umieścił ją na witrynie sklepu, obdarowując i nazywając chwytliwym określeniem Teddy bear. Później dzieje zabawek w formie pluszowych misiów przebiegły błyskawicznie. Morris Michtom przysłał jedną ze swoich maskotek do prezydenta Roosevelta i zdobył od niego licencję na stosowanie jego przezwiska do zwania maskotek. Taka forma zabawek stała się tak powszechna, iż okazała się nie wyłącznie odpowiednikiem i symbolem nowej batalii prezydenckiej w 1905 roku, ale takze przyczyniła się do otwarcia poprzez Morrisa Michtoma przedsiębiorstwa montującego seryjnie i produkującego pluszowe zabawki, to znaczy Ideal Novelty and Toy Company. Reklamowe-24 maskotki reklamowe żaba Lentex

Zabawki pluszowe obecnie w bezkonkurencyjny sposób i ochoczo polecane są poprzez branżę marketingową do zadań promocyjnych, pod jakże oczywistą nazwą,

maskotki reklamowe.

Jeden z przykładów takich zabawek mogą stanowić maskotki reklamowe dla firmy Lentex, dla których pierwowzór stanowi sympatyczna, siedząca żaba.

I nie ma się, co temu dziwić, gdyż tylko maskotki reklamowe nie tylko w postaci pluszowego misia, od przeszło wieku cieszą się niesłabnącym uznaniem. A maskotki reklamowe stanowią ów typ gadżetów reklamowych, jakie szeroko i systematycznie używane są do reklamy i reprezentacji, nie tylko przez pracowników agencji reklamowych. Bo wszak maskotki reklamowe, to również wielobarwni delegaci stowarzyszeń społecznych, klubów sportowych, instytucji, uczelni zróżnicowanych stopni czy firm, bardzo atrakcyjni, dostrzegalni i jakże szeroko przydatni.

Dane wpisu

Data
17 lipca 2012

Autor
reklamowe-24

Kategoria

Tagi

Zostaw odpowiedź