Reklamowe-24

Reklamowe-24 niezastąpione kompendium wiedzy o artykułach reklamowych, stroje reklamowe, maskotki reklamowe, gadżety reklamowe, szaliki

Stroje reklamowe jako Corporate Identity, czyli szafka kuchenna

Reklamowe-24 stroje reklamowe szafka kuchenna

mogą stanowić doskonały element działania reklamowego i marketingowego każdej firmy.

,

choć stanowią, najczęściej jeden, niekoniecznie najważniejszy element kampanii reklamowej, przez swoją uniwersalność, gabaryty oraz mobilność, mogą stanowić doskonały element identyfikacji wizualnej każdej firmy. Za identyfikację wizualną firmy, zwaną z angielska Corporate Identity, enigmatyczni twórcy tej definicji uważają przede wszystkim zbudowanie koncepcji, a następnie ujednolicenie wszelkich składników wizerunkowych firmy, co w założeniach, powinno służyć zbudowaniu trwałego wizerunku firmy.

Reklamowe-24 stroje reklamowe szafka kuchenna

Końcowym efektem pracy wykonanym przez firmy specjalizujące się w Corporate Identity, winno być uzyskanie takiej rzeczywistości, aby firma ich klienta, przyswajana była przez otoczenie, jak największą liczbą zmysłów i, aby komunikowała się z otoczeniem za pomocą symboli, barw, dźwięków oraz kształtów, czyli wpływających na podświadomość odbiorców bodźców.

Profesjonalnie, jakże często w ostatnich czasach nadużywa się tego słowa, opracowana , z założenia powinna być poprzedzona audytem, precyzyjnie określać charakter strategii, określić wartości oraz pozycję marki,  wskazywać archetyp, strategię emocjonalną i ,  dążyć do opracowania standardów zachowań, oraz wskazać na przewidywane korzyści, uzyskane po precyzyjnym zrealizowaniu i wdrożeniu strategii.

Reklamowe-24 stroje reklamowe szafka kuchenna

Jedną z wprost niezliczonych złotych myśli, lub oczywistych, oczywistości, którą można zapamiętać po lekturze książki (autorzy Al Ries i Jack Trout), jest stwierdzenie, że około 75 % wrażenia przy pierwszym kontakcie z marką, to wizerunek. Trudno się z tym nie zgodzić, jeszcze trudniej polemizować, ale może jest to najlepsze miejsce tego felietonu, aby zadać sobie to pytanie. Co wspólnego ma identyfikacja wizualna firmy ze strojami reklamowymi.

Odpowiedź jest prosta i oczywista. Wszystko. Choć z żalem należy dodać, że ta wielostronna forma Corporate Identity, jaką są dla animatorów, które jedni nazywają jako (), inni , a , konsekwentnie używa określenia

,

nie są tak często postrzegane i doceniane przez strategów identyfikacji.

Reklamowe-24 stroje reklamowe szafka kuchenna

Bo najczęściej tożsamość każdej firmy zaczyna się od wykoncypowania nazewnictwa marki (tzw. ), kreacji odpowiednio dobranego u oraz określenie symbolu marki, czyli budowy znaku, wyboru kolorystyki firmowej, najczęściej w połączeniu z doborem kroju pisma, wdrożenia systemów oznakowania przestrzennego od  elementów architektonicznych, po identyfikację zewnętrzną i wewnętrzną firmy, opracowanie wyglądu druków oraz opakowań firmowych, obrandowanie floty samochodów służbowych, stoisk reklamowych, czy służbowej odzieży.

A ponieważ

od odzieży oddziela, cienka, niewidoczna linia, z pełnym przekonaniem możemy przypomnieć i zaproponować , jako istotny element identyfikacji wizualnej firmy, każdej firmy. Choćby takiej, jak Studio meblowe „Pod Zamkiem”, którego , czyli szafka kuchenna, stanowią oprawę fotograficzną i wypełniają w 100%, omawianą przez nas w tym artykule rolę.

Zostaw odpowiedź